Porovnanie ponúk firiem, ktoré tlačia a viažu diplomovky v Bratislave.

Študenti veľmi dobre vedia, že práve takáto služba je skutočne často nutnosťou. Niekedy ide doslova o hodiny, ktoré rozhodujú o úspechu či neúspechu. Samozrejme, viazaniu diplomovky predchádzajú hodiny, dni, týždne až mesiace tvrdej práce, ktorá si zaslúži adekvátnu podobu. Nie je preto vždy úplne jedno, komu túto zodpovednosť zveríte do rúk. Rovnako ako vy precízne pracujete na kvalitnom obsahu práce, spoločnosti pre viazanie diplomoviek musia rovnako tak zapracovať na vizuálnej podobe diplomovej práce. Dovolili sme si pre vás spracovať článok, do ktorého sme vybrali a porovnali  spoločnosti zamerané na viazanie vašich diplomoviek.

Pri porovnávaní služby viazania diplomoviek ide o hodnotenie možností a ponúkaných variácií, ktoré daná firma ponúka. Preto v prípade každej spoločnosti zvolíme faktory, ktoré porovnáme a zhodnotíme. Konkrétne sa pozrieme na spôsob objednávania, ponuku a neposlednom rade aj na ceny, ktoré často zavážia.

 

Faxcopy.sk 4/5 ****

Ponuka

Známa spoločnosť faxcopy, ktorá okrem tlače rôznych dokumentov, veľkoformátových tlačí, vizitiek či oznámení viaže práve aj diplomové práce. Na výber máš knižnú, hrebeňovú, alebo termoväzbu. Pre diplomové práce je samozrejme najčastejšie využívaná práve knižná väzba. Takisto ako v prípade ostatných firiem aj faxcopy vám ponúka možnosť vizuálneho výberu práce podľa farieb (čierna, perleťovo biela, bordová, zelená, modrá). Rovnako tak je v ponuke aj vyrazený alebo tlačený text priamo na obal diplomovky. Tlačený text na obal veľmi neodporúčame – zvykne sa časom ošúchať. Spoločnosť poskytuje KOMPLET väzbu, ktorá zahŕňa všetko potrebné pre tlač i väzbu vašej práce. V rámci dodania je možnosť vyzdvihnúť si zásielku na predajni (dostatok pobočiek). Prípadne si necháš diplomovú prácu doručiť priamo na tvoju adresu v sume 4,90€.

Spôsob objednávania

Treba uznať, že so systémom, ktorý využíva spoločnosť Faxcopy získate skutočne detailnú predstavu o tom, ako bude vaša diplomová práca vyzerať. Hoci je potrebné sa v systéme trocha zorientovať, keďže možností väzby a mnoho údajov potrebných pre väzbu a tlač diplomovej práce je pomerne dosť, určite potešia grafické návrhy a výsledná grafika, ako bude obal tvojej práce vyzerať. Rýchlosť objednávania je však značne predĺžená a teda pri objednávaní stráviš značne dlhší čas. Prácu je možné nahrať iba vo formáte PDF.

Cena

Faxcopy si drží ceny stabilné aj vďaka veľkému množstvu kamenných predajní, pretože disponujú naozaj vysokou flexibilitou. Nedá sa však povedať, že by išlo o prehnané ceny.

faxcopy.sk porovnanie cien viazania

VÝHODY NEVÝHODY
+ kvalita služieb

+ rozsiahla ponuka služieb

+ expresné vyhotovenie

+ možnosť vyzdvihnutia v pobočkách po celoj SR

 

 

– vyššia cena

– zdĺhavejší systém objednávania

 

 

 

Viazanie-diplomoviek.com 5/5 *****

Ponuka

V tomto prípade nejdeme hľadať žiadny iný sortiment, ktorý môže spoločnosť ponúkať. Prioritou sú atribúty spojené práve s viazaním diplomoviek. Samotná väzba je tou najpodstatnejšou časťou. V ponuke tejto spoločnosti je klasicky knižná, hrebeňová ale aj tepelná väzba. Ponúkaná tlač je digitálna a vybrať si môžeš buď to tlač jednostrannú, obojstrannú alebo prácu prinesieš fyzicky a dáš si ju iba zviazať. Z hľadiska vizuálnej stránky obalu je v ponuke čierna, bordová, modrá alebo zelená farba obálky. Takisto si môžeš zvoliť farbu vyrazeného textu názvu práce. Podľa rozsahu vyrazeného textu sa cena môže navýšiť. Vyhotovenie spoločnosť ponúka do 3 dní, v prípade rýchlejšieho či expresného vyhotovenia si samozrejme priplatíš. Doplnkovou službou je napálenie CD tvojej diplomovej práce. Doručenie, respektíve vyzdvihnutie diplomovej práce je možné na adrese Košická 6, Bratislava. Doručenie kuriérom je v hodnote 5€.

Spôsob objednávania

Systém, v ktorom si určíš parametre diplomovej práce je jasný a zrozumiteľný. V ponuke máš jednoznačné políčka, ktoré stačí zaklikať. Rovnako tak si zvolíš dobu vyhotovenia a spôsob doručenia. Vyberieš počet strán diplomovej práce prípadne si v systéme môžeš pozrieť grafické náhľady, ako približne bude tvoja práca vyzerať.

Cena

Najnižšia cena s pomedzi všetkých ponúkaných služieb.

viazanie-diplomoviek.com súhrn ceny

VÝHODY NEVÝHODY
+ zrozumiteľný web a jasná ponuka

+ kvalitná ponuka a služby

+ najvýhodnejšie ceny

+ pomer cena/kvalita

+ doplnkové služby

+ jednoduchý systém objednávania ONLINE

+ expresné vyhotovenia

+ možnosť dodatočnej opravy

 

– vyššia cena doručenia kuriérom

 

 

Viazanie.eu 5/5 *****

Ponuka

Spoločnosť viazanie.eu vsádza na jednoduchosť a zrejmú ponuku. Z ponuky na webovej stránke možno vyčítať, že ponúka až dva formáty viazania prác. Konkrétne ide o formát A4 alebo A3. Všeobecne obal a vizuálna stránka tvojej práce ponúka pomerne širokú škálu možností. Modrá, bordová, čierna, zelená alebo farba grafitu sa na tvojom obale rozhodne bude vynímať. Nechýba ani možnosť razeného strieborného či zlatého písma priamo na obal práce. Doplnková služba v podobe vyhotovenia CD alebo dodatok v podobe euroobalu na vkladanie príloh takisto poteší. Doba vyhotovenia je na tebe. Opäť máš niekoľko možností. Od jedného dňa, 12 hodín, 3 hodín až po jednu hodinu. Navyše poteší aj doručenie zdarma v prípade, že objednávka prekročí sumu 33€.

Spôsob objednávania

Objednávanie je opäť veľmi jednoduché a rýchle. Rozhodne sa pri objednávaní a výbere príliš nezdržíš. V systéme, ktorý spoločnosť využíva jednoducho vyberieš formát tlače, obal, doplnky, nahráš samotnú prácu v PDF formáte, vyberieš dobu vyhotovenia a takisto spôsob doručenia.

Cena

Oproti predchádzajúcej sume sa cena o niečo navýšila.

viazanie.eu súhrn objednávky

VÝHODY NEVÝHODY
+  jednoduchý web

+ dobrý systém na vyhotovenie ONLINE objednávky

+ doprava zadarmo nad 33€

+ expresné vyhotovenie

+ garancia kvality

+ komunikácia obratom

 

– menšia možnosť doplnkových služieb (konvertovanie, oprava)

 

 

Viazanie-diplomový-prác.sk 4/5 ****

Ponuka

Firma ponúka klasický štandard, ktorý aj prezentuje. Vo svojej ponuke má tlač vo formáte A4 alebo A3 pričom, samozrejme, tlačiť môžeš farebne alebo čiernobielo. Po vizuálnej stránke je ponuka naozaj rozsiahla a určite ťa prekvapí, že obal môžeš dostať v zelenej, hnedej, bielej, fialovej či červenej farbe. Text na obale môže mať takisto rôznu farebnú podobu. Nechýba ani možnosť vyhotovenia CD s potlačou, ktorá má bežné štandardné ceny ako u konkurencie. Takisto je bonusom, že na obal máš možnosť použiť individuálnu grafiku, samozrejme, v adekvátnej kvalite. Čo sa týka obsahu práce, ponúkanou službou je aj konverzia z formátu Word do PDF.

Spôsob objednávania

Pravdou je, že spôsob objednávania je jednoduchý a mohlo by sa zdať, že až príliš. Opäť tvoju diplomovú prácu objednáš veľmi rýchlo. Chýbať však môže predstava o tom, ako bude tvoja práca vo výsledku vyzerať. Priznáme sa, systéme nám prišiel o niečo menej organizovaný a nie až tak zrozumiteľný. Objednávku je spoločnosť schopná vyhotoviť do 3 dní, prípadne expresne (do hodiny) na počkanie od zadania objednávky.

Cena

K cene je potrebné ešte pripočítať cenu dopravy + 3,80€

viazanie-diplomovych-prac.sk porovnanie cien

VÝHODY NEVÝHODY
+ rozsiahla ponuka

+ expresné vyhotovenie

+ priaznivá cena+ doplnkovo služby (oprava, konverzia súborov)

+ zrozumiteľná ponuka služieb a produktov

 

 

– obmedzená možnosť veľkosti nahrania súboru (2 MB), potreba zaslať na e-mail

– menej referencií

 

 

 

Viazanie-diplomoviek.sk 2/5 **

Ponuka

Ponuka sa od konkurencie v zásade ničím špeciálnym nelíši. Možno trochu zamrzí jednoduchší WEB, ktorý pôsobí trochu amatérsky, no ten nepredurčuje, samozrejme, kvalitu výslednej práce. Spoločnosť opäť ponúka viazanie diplomoviek do hrebeňovej, knižnej či tepelnej (termo) väzby. Pre obal (tvrdé dosky) je možnosť čiernej, tmavomodrej, tmavozelenej alebo bordovej farby. Potešiteľná je aj možnosť koženkového poťahu. Doba vyhotovenia je rôzna, no za expresné vyhotovenie si priplatíte. Veľkou nevýhodou je však, že možnosť objednania väzby diplomovej práce online je veľmi obmedzená a je možná iba prostredníctvom e-mailu, čo spôsob objednávania značne predĺži. Spôsob objednávania online teda nebudeme prezentovať samostatne, keďže táto služba je skôr doplnkovou.

Cena

Z dôvodu zložitého vyhotovenia objednávky, bola cena vypočítaná manuálne, viazanie do 24hod 12€ + 90 A4 čb 4,5€ = 16,50€.

VÝHODY NEVÝHODY
+ štandardná ponuka

+ expresné vyhotovenie

 

 

– vyššie ceny doplnkových služieb

– amatérsky web

– nepraktické ONLINE objednávanie

– neurčitý príplatok za doručenie

 

 

 

 

Porovnanie cien:

firma cena za viazanie do 24hod, tlač 90 A4 čb
Faxcopy.sk 18,38€
viazanie-diplomoviek.com 15,60€
 viazanie.eu  22,63€
 viazanie-diplomovych-prac.sk  16,03€
viazanie-diplomoviek.sk  16,50€

 

Porovnanie spracoval: Denis Ruščák

Páči sa ti to? Zdieľaj...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest